Masážní trenažér ježek
je určený především k masáži všech částí páteře. Masírovat však můžete i plosky nohou, či velké hýžďové svaly. Ježek zcela respektuje přirozenou anatomii lidského těla s přihlédnutím k individuálním vlastnostem.
Po několika minutovém cvičení, či při pouhém ulehnutí na něj je možné, díky jeho konstrukci, uvolnit ztuhlé klouby, páteř i spasmus svalů a zbavit se tak bolestí.
Účinky
- uvolňuje napjaté a bolestivé svaly
- přispívá ke zlepšení držení těla
- dobře působí při problémech s kyčelními klouby uvolňuje, narovnává a omlazuje páteř zlepšuje stav vnitřních orgánů
Masážní trenažér ježek výborně doplňuje cvičení na klouby a páteř podle Borise Tichanovského.
Jak se ježek správně používá? Podívejte se na videonávod.
Posaďte se ke hraně ježka, přidržte se za madla a pomalu se na něj položte zády. Je velmi důležité, aby VAŠE PÁTEŘ PO CELÉ SVÉ DÉLCE BYLA UPROSTŘED JEŽKOVÝCH KŘÍDEL, to znamená, že ŽÁDNÁ ČÁST PÁTEŘE NESMÍ NALÉHAT NA DŘEVĚNÁ JEŽKOVA KŘÍDLA OBRATLI.
Ježek je určený k masáži svalů. Napoprvé to může být i dost nepříjemné, ale nenechte se tím odradit. Podruhé už to bude lepší a s každým dalším použitím si budete ježka čím dál víc užívat.
Páteř se otvírá do opačné strany než je v průběhu dne zvyklá a uvolňují se tak ploténky a roztahují sesedlé obratle. Vlastní váha těla působí na zablokované vzpřimovače - svalstvo podél páteře a uvolňuje pružnost a pohyblivost páteře.
Doporučení
Pro první použití doporučujeme ježka pokrýt složeným ručníkem, aby hrany křídel nepůsobily na poprvé tak intenzivně. Trenažér doporučujeme používat denně, sami ucítíte, jak vám to dělá dobře.
Upozornění
V případě, že se dostaví malátnost okamžitě z ježka pomalu sestupte a odpočívejte v klidovém stavu.